RT0805FRE0775KL
Mfr.Part #
RT0805FRE0775KL
Description
RES SMD 75K OHM 1% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
75 kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%